Американська тенісистка Медісон Кіз, яка наразі входить до топ-10 світового рейтингу, висловила свою позицію щодо використання електронної системи фіксації аутів на ґрунтових турнірах.
Про це повідомляє видання ProSport.
На прес-конференції перед стартом турніру в Римі спортсменка зізналася, що має «змішані почуття» щодо цього нововведення.
Вона зазначила: «З одного боку, це чудово – немає жодних суперечок, суддям не потрібно спускатися з вишки та з’ясовувати, був м’яч у корті чи ні. Але я також знаю, що у електронної системи є похибка. Це складно, коли ти бачиш слід явно поза лінією, а машина фіксує, що м’яч зачепив лінію. Тому у мене поки що немає чіткого ставлення до цього питання. Добре, що тепер просто граєш далі і не витрачаєш час на дискусії».
Електронна система фіксації аутів
Використання електронної системи для визначення аутів стало однією з найгучніших інновацій у сучасному тенісі. На турнірі WTA-1000 у Мадриді, що відбувся з 22 квітня по 3 травня, ця система вже працювала на всіх кортах.
Організатори та гравці відзначають, що вона дозволяє уникати суперечок між гравцями та суддями, а також пришвидшує перебіг матчу. Проте на ґрунтових покриттях, де чітко видно сліди від м’яча, виникають питання до точності технології.
Саме цей аспект викликає сумніви у деяких спортсменів, зокрема і у Кіз.
Переваги та недоліки електронної системи
Головною перевагою електронної системи є відсутність людського фактору та зменшення кількості конфліктних ситуацій. Гравці можуть зосередитися на грі, не відволікаючись на суперечки із суддями.
Однак, як підкреслила Кіз, іноді система може помилятися, особливо на ґрунті, де залишаються чіткі сліди. Це створює певний дисонанс: гравець бачить одне, а електроніка фіксує інше.
Деякі експерти вважають, що на ґрунтових турнірах варто залишити можливість для суддів особисто перевіряти сліди м’яча, поєднуючи технології та досвід арбітрів.